Etkinliklerimiz
Home

Etkinliklerimiz

Etkinliklerimiz

2024

“Devrimleri ile Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” Sergisi Okul Ziyaretleri

“Devrimleri ile Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” fotoğraf sergisimizin ziyaret öncesinde okullar, randevu alarak sınıflar halinde farklı gün ve saatlerde sergimizi görmeye gelmektedir. Öğrenci grupları görselleri ve metinlerin tamamını tek tek incelerken, öğretmenleri tarafından bilgilendirilmektedir. Sergi bitiminde duygu ve düşüncelerini yazıya dökmek isteyenler ‘Anı Defteri’ ne notlar bırakmaktadır. 2024 yılında da sergimiz hafta içi günlerinde […]

READ MORE

2024

Bursiyer Paylaşım Toplantısı

25.01.2024 tarihinde ara tatilde Denizli’de olan 2023-2024 dönemi bursiyerlerimizle “Bursiyer Paylaşım Toplantısı”nı gerçekleştirdik. Bursiyerlerimizle önce “Devrimleri İle Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” fotoğraf sergimizi gezdik. Ardından vakfımızın Danışma Kurulu Üyesi M. Ercüment Erdem ve Vakıf Müdürü Sema Yılmaztürk tarafından vakıf faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verildi.  

READ MORE

2024

Hanri Benazus’u Saygı ve şükranla anıyoruz.

Kendisi ile tanışmaktan ve birlikte çalışmaktan onur duyduğumuz Sayın Hanri Benazus’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Saygı ve şükranla anıyoruz.      

READ MORE

2023

“Devrimleri ile Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” Sergisi Okul Ziyaretleri

“Devrimleri ile Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” fotoğraf sergisimizin açılışı 20 Eylül 2023 tarihinde Sayın Hanri Benazus ve serginin küratörü Sayın Derya Yelkenkaya’ nın katılımıyla yapılmıştır. 20 Eylül – 31 Aralık 2023 tarihleri arasında her kademedeki okullardan yoğun bir ziyaretçi akını olmuştur. Ziyaret öncesinde okullar, randevu alarak sınıflar halinde farklı gün ve saatlerde sergimizi görmeye […]

READ MORE

2023

Akıl ve Zeka Oyunları

21.12.2023 tarihinde Sivil Toplum Örgütleri dersi kapsamında, PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği öğrencisi Sayın Abdülkadir Köyebakan bölüm öğrencileri ile birlikte gönüllülük esasında “Akıl ve Zeka Oyunları” etkinliğini bugün gerçekleştirdi. Anne-Çocuk kapsamlı etkinlikte, çocukların bilişsel ve zihinsel gelişimiyle ilgili çeşitli becerileri geliştiren eğlendirici oyunlar oynandı.        

READ MORE

2023

Pamukkale Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğrencileri Sergi Ziyareti

19.12.2023 tarihinde Pamukkale Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Beyazıt, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kamuran Şimşek, Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Umut Karabulut, Öğr. Gör. İzzettin Beştaş; Tarih bölümü 4. Sınıfta okumakta olan 50 öğrenci ile birlikte sergilerimizi ziyaret ettiler. Sonrasında Konferans Salonumuza geçen hocalarımız ve öğrenciler “Türkiye Cumhuriyeti Tarihi” kapsamında […]

READ MORE

2023

Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Üyeleri Sergi Ziyareti

16 Aralık 2023 tarihinde Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği üyeleri “Devrimleri İle Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” ve “Cumhuriyet’in Sanayileşme Öyküsü” fotoğraf sergilerimizi ziyaret ettiler.    

READ MORE

2023

Degiad ve Taider Üyeleri Sergi Ziyareti

13.12.2023 tarihinde Degiad ve Taider üyeleri “Devrimleri İle Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” ve “Cumhuriyet’in Sanayileşme Öyküsü” fotoğraf sergilerimizi ziyaret ettiler.    

READ MORE

2023

“Cumhuriyet’in Sanayileşme Öyküsü” Sergisi

Sağlam Metal A.Ş. iş birliği ile ortaklaşa düzenlenen “Cumhuriyet’in Sanayileşme Öyküsü” Sergisi’nin açılışı 8 Aralık Cuma günü 2023 tarihinde vakıf binamızda gerçekleştirildi. Açılış öncesi Denizli Valisi Sayın Ömer Faruk Coşkun sergiyi ziyaret etti.

READ MORE

2023

Cinemania Etkinliği

06.12.2023 tarihinde Lütfi Ege Anadolu Lisesi’nin “Sinema Kulübü”nde yer alan 67 öğrencisinin “Cinemania Etkinliği” ne ev sahipliği yaptık. Vakfımızın Konferans Salonun’ da “Kartal Eddie” isimli film gösterisini izleyen öğrenciler, film öncesi ve sonrasında değerli öğretmenleri Sayın Seçil Karaca ve Sayın Armağan Bulut ile interaktif bir çalışma gerçekleştirdiler. Vakfımızın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Abalıoğlu, Başkan […]

READ MORE

2023

Kendini Gerçekleştiren Anneler

30.11.2023 tarihinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan “Kendini Gerçekleştiren Anneler” isimli proje kapsamında bugün 10.00-12.00 saatleri arasında anneler vakfımızı ziyaret ettiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasında ilk sözü vakfımızın Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Beyza Çaputçu aldı. Sayın Çaputçu konuşmasında binamız ve sergimiz hakkında bilgiler verdi. Ardından Denizli […]

READ MORE

2023

“24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!” Okul Ziyaretlerimiz

“24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun!” Okul Ziyaretlerimiz

READ MORE

2023

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Sayın Emre Çalışkan’ ın Vakıf Ziyareti

09.11.2023 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Abalıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın İsmet Abalıoğlu, Danışma Kurulu Üyesi Sayın Ercüment Erdem ve Vakıf Müdürü Sayın Sema Yılmaztürk, vakfımıza ziyarette bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Sayın Emre Çalışkan’a faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verdiler. Aynı zamanda Sayın Çalışkan, “Devrimleri ile Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” sergisini görmeyen […]

READ MORE

2023

“10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası” Etkinliği

6-7-8-9 Kasım Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde “10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası” sebebiyle düzenlediğimiz “Dersimiz Atatürk Film Gösterimi” ni Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’ nun 286 öğrencisi izledi.  

READ MORE

2023

“Öğretmen Ağı” Düşünmenin Serüveni Atölyesi

04.11.2023 tarihinde “Öğretmen Ağı” Yürütücü Semra İnan ve Meriç Dönmez’in, Moderatör Gülben Bulur’ un yaptığı “Düşünmenin Serüveni” isimli atölye çalışması gerçekleştirildi.    

READ MORE

2023

PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Öğrencileri Sergi Ziyareti

02.11.2023 tarihinde “Devrimleri ile Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” fotoğraf sergimizi ” PAÜ Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Öğrencileri” ziyaret etti.      

READ MORE

2023

Kocamektep (Denizli Lisesi) Mezunları Sergi Ziyareti

28.10.2023 tarihinde “Devrimleri ile Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” fotoğraf sergimizi ” Kocamektep (Denizli Lisesi) Mezunları ziyaret etti.      

READ MORE

2023

Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. Sergi Ziyareti

27.10.2023 tarihinde “Devrimleri İle Sonsuza Kadar Atatürk ve Cumhuriyet” fotoğraf sergimizi “Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş.” çalışma arkadaşlarımız ziyaret etti.    

READ MORE

2023

İlelebet Payidar Viyolonsel Resitali

Pamukkale Filarmoni Derneği işbirliği ile Zaferiye Abalıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi’mizde Sayın Derya Kıraç Sabzehzar ve Sayın Özgün Gülhan’ın performanslarıyla “İlelebet Payidar” isimli Viyolonsel Resitalini 25.10.2023 tarihinde gerçekleştirdi. Çok sayıda müzikseverin katıldığı resitalde, Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nin Resim Bölümü öğrencileri ile Anafartalar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencileri de dinleyici olarak yer aldılar. Resitale […]

READ MORE

2023

Satranç Atölyesi

“Satranç Atölyesi” Eğitmen Ayşegül Akdeniz tarafından 9-12 yaş öğrencilerine yönelik atölye çalışması 19 Temmuz, 26 Temmuz, 2 Ağustos, 9 Ağustos 2023 tarihlerinde dört atölye olarak gerçekleştirildi.

READ MORE

2023

Fibonacci Sayılarının Gizemi

PAÜ Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Dr.Öğr.Üyesi Emine Gaye Çontay, Denizli Koleji’nin 6.7.sınıflarından oluşan 20 öğrencisine “Fibonacci Sayılarının Gizemi” etkinliğini 14.06.2023 tarihinde atölyemizde gerçekleştirdi.

READ MORE

2023

Pamuk: Nesnenin Belleği Sergisi

Paü Rönesans Sanat Topluluğu ve Yaşar Kımıl Fen Lisesi Güzel Sanatlar Topluluğu’nun işbirliği ile gerçekleştirdiği “Pamuk: Nesnenin Belleği” sergisinin açılışı 12.06.2023 tarihinde yapıldı. Serginin amacı Pamuğun doğayla uyumlu bir şekilde yetiştirildiği ve sürdürülebilir bir kaynak olarak kullanıldığı projeler hakkında farkındalık yaratmaktır. Sergi, pamuğun bizi nasıl sarmaladığını ve hayatımızdaki önemini göstermek için vakfımızın fuayene alanında sergilenmeye […]

READ MORE

2023

Dijital Sanatlar Atölyesi

“Cumhuriyetimizin 100. Yılı” etkinliklerimiz kapsamında ev sahipliği yaptığımız Dijital Sanatlar Atölyesi’nin “100. Yıl Özel Sergisi”nin açılışı 11.06.2023 tarihinde gerçekleştirildi. Sergi 11-12-13-14 Haziran tarihlerinde gezildi.

READ MORE

2023

Dijital İstismar Farkındalık Semineri ve Kütüphane Ziyareti

06.06.2023 tarihinde Pamukkale Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde Psikolojik Danışman olarak görev yapan Sena Sinem Aydın ve Abidin Yıldırım eğitmenliğinde “Dijital İstismar” Farkındalık Semineri bugün gerçekleştirildi. Osman Aydınlı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 70 öğrencisinin katıldığı seminerde özellikle pandemi ve sonrasındaki dönemde artan teknoloji kullanımı ile birlikte literatüre yeni giren “dijital istismar” konusunun sıklıkla karşılaşılan bir […]

READ MORE

2023

Kelebek Kanatları Tasarlamak

PAÜ Dr.Öğr.Üyesi Aytaç Karakaş, Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu’nun 7.sınıf kademesinden bir sınıf öğrenciyle “Kelebek Kanatlarını Tasarlamak” etkinliğini 05.06.2023 tarihinde gerçekleştirdi. Bu etkinlikte beraber öğrencilerin, kelebek kanadının kaldırma kuvvetini ve bu kuvveti etkileyen değişkenleri keşfetmeleri sağlandı. Modelleme yolu ile, hata analizi yapma ve kanıta dayalı muhakemeye katılma uygulamaları ile bir problemi çözmede basit deneme yanılma yöntemlerinin […]

READ MORE

2023

Hayatımızdaki Ekonomi

PAÜ Dr.Öğr.Üyesi Gülten Yıldırım, Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu’nun 6.sınıf kademesinden bir sınıf öğrencisiyle“Hayatımızdaki Ekonomi” etkinliğini 30.05.2023 tarihinde gerçekleştirdi. Öğrenciler, ekonominin insan hayatında ve kendi hayatlarındaki yerini fark etmeleri, ekonomi ile ilgili bazı temel kavramları açıklamaları ve ekonomi döngüsünü anlamaları için aktif öğrenmeye dayalı bir etkinliğin içinde yer aldılar.

READ MORE

2023

Paraşütle Gıda Yardımı ve Kütüphane Ziyareti

Aydın Menderes Üniversitesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Erhan Ekici tarafından Merkezefendi Bilsem öğrencilerinin katılımıyla “Paraşütle Gıda Yardımı” etkinliği 25.05.2023 Perşembe günü vakıf binamızda gerçekleştirildi. Etkinlikte öğrenciler, malzemelerle gıda yardımı yapmak için bir paraşüt tasarladılar ve tasarımlarını belirli bir yükseklikten bırakarak denediler.

READ MORE

2023

Çocuklarla Düşünme Atölyesi

Eğitmen Gamze Erdemir tarafından uygulanan ve toplam 4 hafta süren Çocuklarla Düşünme Atölyesi 26 Nisan, 3 Mayıs, 10 Mayıs ve 24 Mayıs tarihlerinde dört atölye olarak gerçekleştirdik. Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 8-10 yaş grubunun 25 öğrencisinin katıldığı atölye çalışmasında öğrenciler, çocuk zihninin düşünme yolculuğu hakkında fikir sahibi olabildiler.  

READ MORE

2023

Doğu-Batı Neresi?

PAÜ Öğr. Gör. Tülay Aygören tarafından, 23.05.2023 tarihinde Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 4. kademesinden bir sınıf öğrenciye “Doğu-Batı Neresi” Etkinliği gerçekleştirildi. Etkinlikte öğrencilere, doğada yönlerini nasıl bulabilecekleri hakkında bilgiler verilirken çubukla yön bulma etkinliği yaptırıldı, bunun sonucunda gün içinde değişen gölge boyunun nedeni ve sonucu hakkında bilgi sahibi oldular. Öğrenciler, hem eğlenerek, hem de […]

READ MORE

2023

Şiir Dinletisi

100.yıl etkinliklerimiz kapsamında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle düzenlediğimiz Danışmanlığını PAÜ Öğr. Gör. Havva Ergür‘ün yaptığı “PAÜ Şiir Topluluğu Şiir Dinletisi” 18.05.2023 tarihinde konferans salonumuzda gerçekleştirildi. Gençlerin ve şiir sevenlerin buluştuğu etkinlik bayram coşkusuyla kutlandı.    

READ MORE

2023

Ekolojik Farkındalık: Çevresel Sorunlara Sanatsal Bakış ve Kütüphane Ziyareti

PAÜ Öğr.Üyesi Prof.Dr. Nuray Mamur, Bitek Koleji’nin bir grup öğrencisine “Ekolojik Farkındalık: Çevresel Sorunlara Bakış” konulu seminerini 12 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirdi. Ekolojik sanatçıların eserleri üzerinden çevre sorunlarının tartışıldığı interaktif seminerin ardından öğrenciler, hem kütüphanemizi hem de vakfımızın daimi sergisini gezdiler.

READ MORE

2023

Doğadaki Tasarım Biyomimikri Atölyesi

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Ekici “Doğadaki Tasarım Biyomimikri Atölyesi”ni Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu’nun 6.ve 7.sınıflardan oluşan 21 öğrencisiyle gerçekleştirdi. Öğrenciler, Biyomimikri kavramı ile tanıştılar. Biyomimikri tasarım ilkelerine değinildi, tasarım süreçleri anlatılarak, sonrasında öğrenciler tasarım yaptılar.  

READ MORE

2023

Müze Eğitimi Dersi

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuray Mamur, öğrencileriyle “Müze Eğitimi” dersini vakfımızın koleksiyon sergisinde gerçekleştirdi. Öncesinde öğrencilere, binamız hakkında kısa bilgiler verdik.    

READ MORE

2023

PAÜ Çocuk Üniversitesi İşbirliği ile Çocuk Şenliği

7 Mayıs Pazar günü PAÜ Çocuk Üniversitesi tarafından düzenlenen “PAÜ Çocuk Şenliği”nde Necla Pamukcu Kütüphanesi standımızla yer aldık. Standımıza gelen her ziyaretçi öğrenci gönüllerimizle birlikte kitap ayracı yaptı. Öğrencilere kütüphanemizi tanıtarak, genel olarak kütüphaneler hakkında kısa bilgilendirmeler yaptık.  

READ MORE

2023

Doğaçlama Öykü Yazma Atölyesi

PAÜ Öğr. Gör. Havva Ergür, İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi’nin 32 öğrencisiyle “Doğaçlama Eğlenceli Yazma Atölyesi”ni 5 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirdi. Öğrenciler, yaratıcı yazma teknikleri konusunda bilgilenerek, kendi öykülerini yazdılar. Ayrıca “Gençlerden Atatürk’ e…” mesajlardan oluşan 100.Yıl Cumhuriyet Ağacını hazırladılar.  

READ MORE

2023

Hayal Gücüm ve Ben

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge bölümünde görev yapmakta olan Eğitmen Özlem Aybatara Erkmen, Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 3.sınıflardan oluşan 17 öğrencisiyle “Hayal Gücüm Ve Ben” atölyesini gerçekleştirdi. Etkinlikte öğrenciler, hayal dünyalarını harekete geçirerek, duygularını nasıl ifade edebilecekleri hakkında fikir sahibi oldular.  

READ MORE

2023

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Çocuk Şenliği

Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlemiş olduğu “Çocuk Şenliği” etkinliğine gönüllerimiz ile katkı sağladık. Tüm okulun öğrencilerinin katıldığı şenlikte çocuklar doyasıya eğlendiler.  

READ MORE

2023

Açıklamalı Piyano ve Keman Konseri ve Kütüphane Ziyareti

Pamukkale Üniversitesi’nde Yüksek Lisans öğrenimini yapmakta olan Sayın Furkan Uğur Ülgen ve Sayın Burak Özev bugün atölyemizde Vali Necati Bilican Mesleki Eğitim Merkezi’nin 50 öğrencisine ve öğretmenlerine “Keman Piyano Konseri” verdiler. Konserden önce öğrenciler kütüphanemizi görme ve inceleme fırsatı buldular. Öğrenciler, aşina oldukları şarkılardan oluşan konseri ilgiyle dinlediler.  

READ MORE

2023

Sürdürülebilir Sanat Etkinlikleri Atölyesi

Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hatice Nilüfer Süzen tarafından “Sürdürülebilir Sanat Etkinlikleri Atölyesi” 10.04.2023 tarihinde Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu’nun öğrencileriyle gerçekleştirildi.

READ MORE

2023

Kadın Bilgilendirme Semineri-Kanser Haftası

1-7 Nisan Kanser Haftası sebebiyle kanser hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz “Bilgilendirme Semineri”ni Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyeleri Sayın Doç.Dr. Sevda Yılmaz ve Sayın Doç.Dr. Derya Kılıç ile 7 Nisan tarihinde gerçekleştirdik.

READ MORE

2023

Beden Perküsyon Atölyesi ve Kütüphane Ziyareti

6 Nisan 2023 tarihinde Sümer Sevindik Anaokulu’ nun 5 yaş grubu öğrencileri ile Seren Bayraktar İlkokulu’nun anasınıfı öğrencileri Necla Pamukcu Kütüphanemize misafir oldular. Öğrenciler, genel olarak kütüphaneler hakkında bilgiler aldılar, kütüphanemizi tanıdılar ve daimi olarak sergilenen koleksiyon sergimizi gezme fırsatı buldular. Seren Bayraktar İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Sayın Meltem Akgün tüm öğrencilere “Beden Perküsyon Atölyesi”ni gerçekleştirdi. […]

READ MORE

2023

PAÜ Çocuk Üniversitesi ile İşbirliği-Çocuklarla El Ele

1 Nisan Cumartesi günü deprem bölgesinden gelen çocuklar için düzenlenen PAÜ Çocuk Üniversitesi işbirliği ile “Çocuklarla El Ele” etkinliğinde Necla Pamukcu Kütüphanesi olarak yer aldık. Standa gelen her ziyaretçi öğrenci gönüllülerimizle birlikte kitap ayracı yaptılar. Öğrencilere kütüphanemizi tanıtarak, genel kütüphaneler hakkında kısa bilgilendirmeler yaptık.

READ MORE

2023

Hacı Semiha Kulaklı Anaokulu Kütüphanemizi Ziyaret Etti

“59. Kütüphane Haftası” kapsamında 30-31 Mart günlerinde Hacı Semiha Kulaklı Anaokulu öğrencileri Necla Pamukcu kütüphanemizi ziyaret ettiler. Öğrenciler, iki gün boyunca hem sabahtan hem de öğleden sonra kütüphanemizi ve daimi sergimizi gezme fırsatı buldular. Toplamda 136 öğrenciye ev sahipliği yaptık.

READ MORE

2023

Yazar Hasan Kallimci ile Öğrenci Buluşması

59. “Kütüphane Haftası” etkinlikleri kapsamında 28 Mart’ta gerçekleştirdiğimiz “Yazar-Öğrenci Buluşması“na Yazar Hasan Kallimci konuk oldu. Etkinliğe katılan Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu’nun 73 öğrencisi interaktif geçen buluşmada yazarın Türkçemiz hakkında anlattıklarını ilgiyle dinlediler. Sayın Kallimci son çıkan “Bilgin Şehzade” isimli kitabını öğrencilerin sınıf kitaplığı için imzaladı.

READ MORE

2023

Geçmiş Olsun Türkiye

06.02.2023 tarihinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

READ MORE

2023

Bursiyer Paylaşım Toplantısı

03.02.2023 tarihinde vakıf binamızda 2022-2023 dönemi bursiyerlerimizle “Bursiyer Paylaşım Toplantısı” nı gerçekleştirdik. Bursiyerlerimize vakıf faaliyetlerimiz hakkında bilgi vererek başladığımız toplantı Danışma Kurulu Üyelerimiz Prof. Dr. Süleyman İnan ve Ercüment Erdem ile Abalıoğlu Holding Strateji ve Projeler Müdürü Barış Özçifçi ve Şerif Kutludağ hocamızın paylaşımları ile devam etti.

READ MORE

2023

Seren Bayraktar İlkokulu Kütüphanemizi Ziyaret Etti

19 Ocak 2023 tarihinde Seren Bayraktar İlkokulu’nun 35 öğrencisi Necla Pamukcu Kütüphanemizi ziyaret ettiler. Kütüphane sunumunun ardından, öğrenciler kütüphanemizdeki kitapları incelediler. Sonrasında Vakfımızın koleksiyon sergisini gezdiler.

READ MORE

2023

Geçmişten Günümüze Denizli Dergisi’nin 65. Sayısı Yayınlandı!

Geçmişten Günümüze Denizli Dergisi’nin 65. Sayısını okumak için burayı tıklayınız.

READ MORE

2022

İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Abalıoğlu, Danışma Kurulu Üyelerimiz Prof. Dr. Süleyman İnan ve Ercüment Erdem ile Yöneticimiz Sema Yılmaztürk İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’yi ziyaret ederek faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verdiler.

READ MORE

2022

Almanya Başkonsolosu Sayın Johannes Regenbrecht Ziyareti

Pamukkale Filarmoni Derneği’nin misafiri olarak Denizli’ye gelen Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Sayın Johannes Regenbrecht vakfımızı ziyaret etti. Kendisine vakfımız ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verdik.

READ MORE

2022

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Ulu önder Atatürk’ün geleceği emanet ettiği tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarız.

READ MORE

2022

Pecha Kucha Denizli

İş dünyası ile üniversite öğrencilerini buluşturmayı amaçlayan Pecha Kucha etkinliğinin 5. si 22 Kasım 2022 tarihinde Zaferiye Abalıoğlu Bilim ve Sanat Merkezimizde gerçekleşmiştir. 5. etkinliğin konuşmacıları aşağıdaki gibidir. Özlem Kabel Turgay Mersin Eda Ünlü Ahmet Yavuzçehre

READ MORE

2022

Saygı ve Özlemle Anıyoruz

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk ulusuna emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

READ MORE

2022

“Güneş Enerjisi Otizmde Fark Yaratıyor”

Nexans Vakfı’na sunduğumuz, Dentaş Kağıt A.Ş. tarafından yaptırılarak milli eğitime bağışlanan Dentaş Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nin (DOÇEM) elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden elde etmeyi amaçlayan projemiz kabul edildi. “Güneş Enerjisi Otizmde Fark Yaratıyor” isimli proje; Nevans Vakfı, Nexans A.Ş ve Dentaş Kağıt A.Ş’nin katkıları ile Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından uygulanacaktır.

READ MORE

2022

“Dersimiz Atatürk”

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” etkinlikleri kapsamında bugün Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu’ nun 5.sınıftaki 40 öğrencisi ile “Dersimiz Atatürk” filmini izledik.

READ MORE

2022

“Vakfın Sesi”/CSA radyo

“Vakfın Sesi” podcastini dinlemek için tıklayınız.

READ MORE

2022

“Harçlık Oyunları” Atölye Çalışması

27.07.2022 tarihinde, eğitmen Özlem Ünal tarafından 5.6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik “Harçlık Oyunları” etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerde finansal okuryazarlık oluşturulması amaçlanan etkinliğe, tatil dönemini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmek isteyen öğrenciler katılım sağladı.

READ MORE

2022

İlk-İz Çocuk Kulübü Kütüphanemizi Ziyaret Etti

30 Haziran 2022 tarihinde İlk-İz Çocuk Kulübü 6-12 yaş grubundan 26 öğrenci Necla Pamukcu Kütüphanemizi ziyaret ettiler. Kısa bir kütüphane tanıtımının ardından, öğrenciler kütüphanemizdeki kitapları incelediler.

READ MORE

2022

“Müze Eğitimi” Dersi

Vakfımızın daimi sergisi, “Müze Eğitimi” dersi kapsamında PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuray Mamur ve Resim İş Eğitimi 3. sınıf öğrencilerini misafir etti.

READ MORE

2022

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Pamukkale Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Ceren Tekin Karagöz, geleceğin uzay yolcuları Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu öğrencileri ile Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözünden yola çıkarak kendi evrenlerini boyadılar.

READ MORE

2022

“Haydi Anne Sen de Oku” Yarışması Sonuçlandı

06 Ocak-04 Nisan 2022 tarihleri arasında uyguladığımız “Haydi Anne Sen de Oku” isimli anneler arası kitap okuma yarışmamız sona erdi. Yarışma kapsamında en çok sayfa okuyan ilk üç anne ödüllerini vakfımızın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Abalıoğlu’ndan aldılar.

READ MORE

2022

“Harçlık Oyunları” Atölye Çalışması

12 Nisan 2022 tarihinde, eğitmen Özlem Ünal tarafından 5-6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik “Harçlık Oyunları” etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerde finansal okuryazarlık oluşturulması amaçlanan ve iki farklı oturumda uygulanan etkinliğe 28 öğrenci katıldı.

READ MORE

2022

İl Halk Kütüphanesi Ziyareti

58. “Kütüphane Haftası” sebebiyle Merkezefendi Sümer Sevindik Anaokulu’nun 16 öğrencisi ile birlikte İl Halk Kütüphanesini ziyaret ettik. Öğrenciler önce kütüphaneyi gezdiler, ardından “Masal Saati” etkinliğine katıldılar.  

READ MORE

2022

“Kadın Beyni ile Erkek Beyni Arasındaki Fark”

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlamak amacıyla, 8 Mart 2022 tarihinde vakıf binamızda kadınlara yönelik “Kadın Beyni ile Erkek Beyni Arasındaki Fark” konulu seminer düzenlendi. Psikolog ve aynı zamanda Evlilik ve Aile Terapisti Gülay Korkut tarafından verilen seminerde kadın ve erkeğin düşünce yapısındaki farklılıklar anlatıldı ve iletişimi kolaylaştırıcı önerilerde bulunuldu.

READ MORE

2022

Ressam-Öğrenci Buluşması

Arş. Gör. Dr. Elif Çakıroğlu’nun “Bilindik Manzaralar” isimli kişisel sergisi 22 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Zaferiye Abalıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu. Sergi süresince ilkokul öğrencilerinin katıldığı “Ressam-Öğrenci Buluşmaları“ gerçekleştirildi. Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun toplam 83 öğrencisi sergiyi ziyaret ederek, tabloları ressamın anlatımıyla izleme ve merak ettikleri pek çok konuyu sanatçıya […]

READ MORE

2022

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Vakfımıza Ziyaret

İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Turhan Veli Akyol ve İl Müdür Yardımcısı Sayın Hayrullah Akgün, Necla Pamukcu Kütüphanemizi ziyaret ettiler. Kendilerine kütüphane ve vakıf çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik.

READ MORE

2021

“Beni Nasıl Kestiler?”

BENİ NASIL KESTİLER? Arşivden derleyen ve açıklayan: Prof. Dr. Önder GÖÇGÜN Yeni Sabah Gazetesi, İst. 19-30 Ekim 1939    Anlatan: Denizli Postanesi Eski Havale Memuru İbrahim Yazan: Zeynel Besim Sun “336 (1920) senesi Temmuzunda idi. Bir avuç Türk vatanperverinin çok fâik (az sayıdaki Türk vatanseverin üstün) düşman kuvvetlerine karşı aylardan beri müdafaa ettikleri (savundukları) Nazilli […]

READ MORE

2020

Haydi Anne Sen De Oku!-3

20 Şubat’ta başlayan “Haydi Anne Sen De Oku! Anneler Arası Kitap Okuma Yarışması’nın üçüncüsünün ödül törenini 17.09.2020 tarihinde gerçekleştirdik. Dereceye giren ilk üç annemize ödüllerini takdim ettik.

READ MORE

2020

Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Projesi

Denizli’de TÜBİTAK’ın desteklediği 5 projeden biri olan KÜBİY ‘Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Projesi’ TÜBİTAK dışında, Pamukkale Üniversitesi, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfının işbirliği ile gerçekleştirildi. 24- 29 Ağustos 2020 tarihleri arasında, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi öğretim üyesi Prof. Dr. Süleyman İnan’ın yürütücülüğünde etkinlikler Cafer […]

READ MORE

2020

İngilizce Etkinliği

Sarmal Eğitim Modeli kapsamında 1 Temmuz-5 Temmuz 2019 tarihlerinde Sayın Yiğit Yıldırım, vakıf binamızda öğrencilerle İngilizce etkinliğini gerçekleştirmiştir.

READ MORE

2020

“Denizli Vakası” Paneli

11 Mart 2020 Çarşamba günü, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı ile Pamukkale Üniversitesi ortaklığında Milli Mücadele yıllarında Denizli için büyük önem arz eden; tarihimizde “Demirci Mehmet Efe’nin Denizli Baskını” veya “Denizli Vak’ası” olarak adlandırılan olayı konu alan bir panel düzenlendi. Pamukkale Üniversitesi’nin Turizm Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele Denizli Valisi Hasan Karahan, […]

READ MORE

2020

Kütüphanemize Ziyaretler-Mükerrem Mehmet Eke Orta Okulu

02.03.2020 tarihinde 09.00-12.00 saatleri arasında Necla Pamukcu kütüphanemizde Mükerrem Mehmet Eke Orta Okulu’nun 5-C şubesinin 27 öğrencisi, öğretmenleri Özlem Kokut,  6-A şubesinin 26 öğrencisi öğretmenleri Çiler Boyar ve Ayşe Kiraz’a ev sahipliği yaptık.  Öğrencilere kütüphanemizi tanıtarak, kütüphaneler hakkında genel bilgiler verdik. Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen  “Yükselen Genç Yazarlar”  isimli proje içerisinde yer […]

READ MORE

2020

Kütüphanemize Ziyaretler-Dr.Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu

28.02.2020 tarihinde 09.00-11.30 saatleri arasında Necla Pamukcu kütüphanemizde, Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 2-E şubesinin 24 öğrencisi, öğretmenleri Nuray Karaboran, 4-B şubesinin 25 öğrencisi öğretmenleri Habibe Çakır’a ev sahipliği yaptık.  Öğrencilere kütüphanemizi tanıtarak, kütüphaneler hakkında genel bilgiler verdik. Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen  “Yükselen Genç Yazarlar”  isimli proje içerisinde yer alan Ayşe Sudenaz […]

READ MORE

2020

Kütüphanemize Ziyaretler-Katip Çelebi İlkokulu

27.02.2020 tarihinde 11.00-12.00 saatleri arasında Necla Pamukcu kütüphanemizde Katip Çelebi İlkokulu’nun öğrencilerini öğretmenleriyle birlikte kütüphanemizde ağırladık. İlk olarak öğrencilere kütüphanemizi tanıttık. Ardından sınıf öğretmenleri kütüphanemizden Denizli’yi anlatan bir kitap seçerek, öğrencileri bilgilendirdi.

READ MORE

2020

Bursiyer Paylaşım Toplantısı

29-30 Ocak günlerinde üniversite ve meslek lisesi bursiyerlerimizle “Bursiyer Paylaşım Toplantısı’ ”nı vakıf binamızda gerçekleştirdik. İlk gün Açık Kart Bilgi Teknolojileri Tic. A.Ş. Üretim Müdürü Sayın Volkan Demirel, Mavi yaka personelin sanayideki rolü ve önemi, Sayın Murat Güngör meslek lisesi öğrencisi iken, mezun olduktan sonraki ve iş hayatına başladıktan sonraki düşünceleri ve tecrübelerini bursiyerlerimizle paylaştılar. […]

READ MORE

2020

Çocuklarla Felsefe Etkinliği

27 Ocak 2019 tarihinde Eğitmen Sayın Emre Tekin ile “Çocuklarla Felsefe” etkinliğini gerçekleştirdik. İlkokul öğrenci grubu İnsan Doğası üzerine düşünürken, ortaokul öğrenci grubu Özgürlük kavramı üzerine konuştu. Öğrencilerin kendi fikirlerini açıkça dile getirdikleri bu etkinlikte, onların hem kendileri üzerinde hem de dünyayı düşünmelerinde farkındalık sağlandı.

READ MORE

2020

Tanış-Kaynaş-Paylaş Etkinliği

20 Ocak 2020 tarihinde vakıf binamızda Sayın Özlem Ünal tarafından, hem ilkokul hem de ortaokul öğrencileriyle birlikte “Tanış-Kaynaş-Paylaş “ etkinliği yapıldı. Bazen tanıdığımız insanların farklı yönlerini gördüğümüz, bazense ilk kez karşılaştığımız insanlarla ne çok ortak noktamız olduğunu keşfettikleri bir atölye gerçekleştirildi. Farklı yaş grupları arasında ortaklık kurarak birlikte hareket etmeyi oyunlar oynayarak deneyimlediler.

READ MORE

2019

2019 Güz Dönemi Kubiy Okulu Sona Erdi.

2019 Güz Dönemi Kubiy Okulu Sona Erdi. 29 Kasım 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” nu başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım belgeleri Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun tarafından verildi. Kapanış töreninde, ailelere yönelik hazırlanan gözlem mektupları takdim edildi. Ayrıca aileler Psikolojk Danışman Yiğitcan Özkan ile birebir görüşme fırsatı elde ettiler.

READ MORE

2019

Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“Siyaset, Hiç De Korkulacak Bir Şey Değil”

15 Kasım 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Prof.Dr. Süleyman İnan ve Dr. Kudret Aykırı tarafından “Siyaset, Hiç De Korkulacak Bir Şey Değil” başlıklı seminer gerçekleştirildi. İnteraktif geçen seminer tamamlayıcı etkinlikler ile son buldu. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik çalışması kapsamında Yiğitcan Özkan tarafından gerçekleştiren gözlemler son etkinlikte de devam etti.

READ MORE

2019

“Atatürk’ü Anlamak” Etkinliği

Her yıl 10-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen “Atatürk Haftası” etkinlikleri kapsamında Ceren Tekin Karagöz, Mükerrem Mehmet Eke Orta Okulu 5.sınıf öğrencileriyle fotoğraflarla “Atatürk’ü Anlamak” isimli etkinliği gerçekleştirdi.

READ MORE

2019

Müze Eğitimi ve Uygulamaları Dersi Etkinliği

14.11.2019 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü Öğretim Görevlisi Yüksel Hancıoğlu Müze Eğitimi ve Uygulamaları dersini vakfımızın koleksiyon sergisinde gerçekleştirdi.

READ MORE

2019

Müze Eğitimi ve Uygulamaları Dersi Etkinliği

13.11.2019 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Nuray Mamur Müze Eğitimi ve Uygulamaları dersini vakfımızın koleksiyon sergisinde gerçekleştirdi.

READ MORE

2019

“Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”

8 Kasim 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Öğr. Gör. Havva Ergür tarafından “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” programı gerçekleştirildi. Öğrencilere, duygularını yazıya dökme ve “Yazan” olma yolunda ipuçları verecek etkinlikler yaptırıldı. Aynı zamanda, PDR uzmanı Yiğitcan Özkan psikolojik danışmanlık ve rehberlik çalışması kapsamında gözlemlerini proje boyunca sürdürecek.

READ MORE

2019

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği” kapsamında Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 4.sınıf öğrencileriyle “Dersimiz Atatürk” filmi izlenmiştir.

READ MORE

2019

“Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“Üreten Toplum İçin Yeniden Düşünelim!”

1 Kasım 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Dr. Öğretim Üyesi Gülten Yıldırım tarafından “Üreten Toplum İçin Yeniden Düşünelim!” başlıklı seminer gerçekleştirildi. İnteraktif geçen seminerde öğrenciler, istek ve ihtiyaçları arasındaki farkı tamamlayıcı etkinlik ile keşfederek öğrendiler. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik çalışması kapsamında Yiğitcan Özkan tarafından gerçekleştirilen gözlemler devam ediyor.

READ MORE

2019

Denizli Çınar Lions Kulübü Ziyaretçi Öğrencileri

Denizli Çınar Lions Kulübü Ziyaretçi Öğrencileri hem Necla Pamukcu kütüphanemizi, hem de daimi sergimizi gezdiler.

READ MORE

2019

Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu Öğrencileri Kütüphane ve Sergimize Ziyareti

Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu Öğrencileri hem Necla Pamukcu kütüphanemizi hem de daimi sergimizi gezdiler.

READ MORE

2019

Dört Mevsim Anaokulu Kütüphanemize ve Sergimize Ziyareti

Dört Mevsim Anaokulu Öğrencileri Necla Pamukcu kütüphanemizi hem de daimi sergimizi gezdiler.

READ MORE

2019

Çocuk-Ebeveyn İşbirlikli Görsel Sanatlar Atölyesi Sergisi

20 Şubat’ta başlayan “Haydi Anne Sen De Oku! Anneler Arası Kitap Okuma Yarışması’nın üçüncüsünün ödül törenini 17.09.2020 tarihinde gerçekleştirdik. Dereceye giren ilk üç annemize ödüllerini takdim ettik.

READ MORE

2019

“Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“Newton Kanunlarını Çizgi Karelerle Arayalım!”

25 Ekim 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Öğr.Gör.Eylem Çelik tarafından “Newton Kanunlarını Çizgi Karelerle Arayalım!” başlıklı seminer gerçekleştirildi. Newton’un hareket kanunlarını daha önceden izledikleri çizgi filmlerle gözlemleyen öğrenciler, anlatılan fizik kanunlarını basit malzemelerle deneyerek öğrenme fırsatı buldular. Gözlemler devam ediyor.

READ MORE

2019

Yüksel Hancıoğlu’nun 11.Kişisel Sergisi

Pamukkale Üniversitesi Öğr. Gör. Sayın Yüksel Hancıoğlu’nun 11.Kişisel sergisinin açılışı 22.10.2019 tarihinde yapıldı.

READ MORE

2019

“Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“”Sanat ve Estetiğe Neden İhtiyacımız Var?”

18 Ekim 2019 tarihinde  “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Pamukkale Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun tarafından “Sanat ve Estetiğe Neden İhtiyacımız Var?” programı gerçekleştirildi. İnteraktif geçen seminer sonrasında öğrenciler, kendi ve Atatürk fotoğraflarını kullanarak “Optik İllüzyon” etkinliğini gerçekleştirdiler. Yiğitcan Özkan tarafından uygulanan, projeye katılan öğrencilerin kendilerine ilişkin […]

READ MORE

2019

Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“Bilim İnsanı İmaji”

Kubiy Okulu 2019 Güz Dönemi, 11 Ekim Cuma günü Doç. Dr. Fatma Ekici tarafından gerçekleştirilen “Bilim İnsanı İmaji” etkinliği ile başladı. Etkinlik ısınma oyunu ile başladı, ardından bilim insanı tanımına, çalışma ortamına ve malzemelerine değinildi. Tamamlayıcı etkinlikte öğrenciler makarnalar ile verilen niteliklere uygun köprü yaptılar. Psikolojik Danışmanlık ve rehberlik çalışması kapsamında Yiğitcan Özkan tarafından gözlem […]

READ MORE

2019

Çocuk-Ebeveyn İşbirlikli Görsel Sanatlar Atölyesi

Pamukkale Üniversitesi Resim Bölümü Arş.Gör.Sayın Ceren Tekin Karagöz, Çocuk-Ebeveyn İşbirlikli Görsel Sanatlar Atölyesi’nde görsel kültür kuramının kullanılması ile oluşturulan 10 haftalık program uygulanmıştır. Program 12 Haziran-29 Ağustos tarihleri arasında devam etmiştir. Atölye etkinlikleri yoluyla katılımcıların, aile içi yaşam üzerine düşünme, sosyal hayat sorgulaması, medya sorgulamaları ve duygular üzerine düşünmeleri sağlanmaya çalışılmıştır.  Bu bağlamda “Gündelik Yaşam […]

READ MORE

2019

Satranç Etkinliği

Sarmal Eğitim Modeli kapsamında 19-22 Ağustos 2019 tarihlerinde Sayın Emir Avni Şahin, vakıf binamızda öğrencilerle satranç etkinliğini gerçekleştirmiştir.

READ MORE

2019

Tarihte Müzik Yolculuğu

Sarmal Eğitim Modeli kapsamında 5-9 Ağustos 2019 tarihlerinde Sayın Güneş Kabel, vakıf binamızda öğrencilerle müzik etkinliğini gerçekleştirmiştir.

READ MORE

2019

Yükselen Genç Yazarlar Okur-Yazar Söyleşisi-Kapanış Töreni

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar” projemizin kapanış gününde öğrenciler Sayın Feyza Hepçilingirler ile söyleşi yapma imkanı buldular. Aynı tarihte projenin kapanış töreni de gerçekleşti.

READ MORE

2019

Yükselen Genç Yazarlar Okur-Yazar Buluşması

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar” projemizin 22.06.2019 tarihli atölye çalışmasında Sayın Yazar Şerif Kutludağ öğrencilerle buluştu.

READ MORE

2019

Yükselen Genç Yazarlar Okur-Yazar Buluşması

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar” projemizin 17.06.2019 tarihli atölye çalışmasında Sayın Yazar Bircan Yıldırım öğrencilerle buluştu.

READ MORE

2019

Kardeş Okul

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesindeki Necla Pamukcu Kütüphanesi’nde birden fazla sayıda yer alan yayınlar, 30 Mayıs 2019 Perşembe günü, “Kardeş Okul” olarak belirlenen Hasköy Hayrettin Türkölmez İlkokulu’nun, Menderes Anadolu Lisesi’nin ve Sarayköy Anadolu Lisesi’nin kütüphanelerine armağan edildi.

READ MORE

2019

Gençlik Konseri

31 Mayıs 2019 tarihinde Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nin üç öğrencisinin katkıları ile “Gençlik Konseri”ni gerçekleştirdik. Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 90 öğrencisinin ve öğretmenlerinin keyifle izlediği konserde, gençler tarafından sevilerek dinlenen şarkılar seslendirildi.

READ MORE

2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı-Tiyatro Gösterisi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Ay-Org Geleneksel Kültür Tiyatrosu oyuncuları “Karagöz ile Hacivat Trafikte” gösterisi oyununu 26.04.2019 tarihinde Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 1.sınıf öğrencileri için sergiledi.

READ MORE

2019

Hacı Semiha Kulaklı Anaokulu Öğrencilerinden Necla Pamukcu Kütüphanemize Ziyaret

Hacı Semiha Kulaklı Anaokulu’nun 63 öğrencisi Necla Pamukcu kütüphanemizi, hem sabahtan hem de öğleden sonra ziyaret ettiler.  

READ MORE

2019

Denizli İl Halk Kütüphanesine Gezi

Kütüphaneler haftası sebebiyle düzenlediğimiz 29.03.2019 tarihinde Denizli İl Halk Kütüphanesi ziyaretimizi, Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 2. ve 3. sınıfının 49 öğrencisi ve öğretmenleriyle birlikte Tiyatro Oyununu izleyerek kutladık.

READ MORE

2019

Merkezefendi Belediyesi Sümer Sevindik Anaokulu Öğrencilerinden Kütüphanemize Ziyaret

Merkezefendi Belediyesi Sümer Sevindik Anaokulu’nun 90 öğrencisi, öğretmenleriyle birlikte 27-28-29 Mart 2019 tarihinde Necla Pamukcu kütüphanemizi ziyaret etti.

READ MORE

2019

Kütüphaneler Haftası Yazar Söyleşisi- Yelda Yolay Kazanoğlu

26.03.2019 tarihinde “Kütüphaneler Haftası” nedeniyle düzenlediğimiz seminere, yazar aynı zamanda yaşam koçu olan, Yelda Yolay Kazanoğlu Mükerrem Mehmet Eke Orta Okulu’nun 5.sınıf öğrencilerine seminer verdi. Seminere 93 öğrenci katıldı.

READ MORE

2019

Sevindik Şehit Hasan Eser Orta Okulu’ndan Kütüphanemize Ziyaret

Sevindik Şehit Hasan Eser Orta Okulu’nun 5-C şubesinin 19 öğrencisi ile öğretmenleriyle birlikte 15.03.2019 tarihinde Necla Pamukcu Kütüphanemizi ziyaret ettiler.

READ MORE

2019

Yükselen Genç Yazarlar Projesi Basın Toplantısı

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar” Projesinin basın toplantısı 28.02.2019 tarihinde gerçekleştirildi.

READ MORE

2019

Merkez Efendi İlköğretim Okulu 3-C Sınıfı Necla Pamukcu Kütüphanemize Ziyaret

Merkez Efendi İlköğretim Okulunun 3-C sınıfından 29 öğrenci 22.02.2019 tarihinde öğretmenleriyle birlikte kütüphanemize ziyarette bulundu. Öğrencileri kütüphanemiz hakkında bilgilendirdikten sonra, kitapları incelediler. Sonrasında seçtikleri kitapları okuma fırsatı buldular.

READ MORE

2019

Nitelikli Teknik Güçlü Türkiye Projesi Eğitimleri

2018-2019 Dönemi “Nitelikli Teknik Güçlü Türkiye” projesi kapsamında Meslek Lisesi bursiyer eğitimleri 29.01.2019 tarihinde Serap Sezen Yamaç “Liderlik-Sorumluluk ve İnsiyatif Alma”, İlkay Karaaslan, “ Kendini Tanıma- Hedef Koyma- Motivasyon” Ezgi Mina Çeğil, “Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri”  ile başlayıp,  01.02.2019 tarihinde ise İlkay Kinaş “Başarı Öyküsü ve İlham”, Birkan Şengün “Ekip Yönetimi”, Tuğba Çelebi Akın […]

READ MORE

2019

Bursiyer Paylaşım Toplantısı

2018-2019 Dönemi “Bursiyer Paylaşım Toplantısı” 31 Ocak 2019 tarihinde  saat 13:30- 15:30 saatleri arasında gerçekleştirildi. Erbakır A.Ş. Kalite Güvence Müdürü Sayın Sevim Özaltun ve Uzm.Psikolog Halil Sağat konuşmacı olarak katıldı.

READ MORE

2019

İlk İz Çocuk Kulübü’nden Necla Pamukcu Kütüphanemize Ziyaret

İlk İz Çocuk Kulübü’nün karma sınıflarından oluşan ilkokul ve ortaokul 39 öğrencisi öğretmenleriyle birlikte 25.01.2019 tarihinde Necla Pamukcu kütüphanemize ziyarette bulundu. Öğrencileri kütüphanemiz hakkında bilgilendirdikten sonra, kitapları incelediler. Sonrasında seçtikleri kitapları okuma fırsatı buldular.

READ MORE