Etkinliklerimiz
Ana Sayfa

Etkinliklerimiz

Etkinliklerimiz

2023

Geçmiş Olsun Türkiye

06.02.2023 tarihinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden tüm yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

devamını oku

2023

Bursiyer Paylaşım Toplantısı

03.02.2023 tarihinde vakıf binamızda 2022-2023 dönemi bursiyerlerimizle “Bursiyer Paylaşım Toplantısı” nı gerçekleştirdik. Bursiyerlerimize vakıf faaliyetlerimiz hakkında bilgi vererek başladığımız toplantı Danışma Kurulu Üyelerimiz Prof. Dr. Süleyman İnan ve Ercüment Erdem ile Abalıoğlu Holding Strateji ve Projeler Müdürü Barış Özçifçi ve Şerif Kutludağ hocamızın paylaşımları ile devam etti.

devamını oku

2023

Seren Bayraktar İlkokulu Kütüphanemizi Ziyaret Etti

19 Ocak 2023 tarihinde Seren Bayraktar İlkokulu’nun 35 öğrencisi Necla Pamukcu Kütüphanemizi ziyaret ettiler. Kütüphane sunumunun ardından, öğrenciler kütüphanemizdeki kitapları incelediler. Sonrasında Vakfımızın koleksiyon sergisini gezdiler.

devamını oku

2022

İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettik

Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Abalıoğlu, Danışma Kurulu Üyelerimiz Prof. Dr. Süleyman İnan ve Ercüment Erdem ile Yöneticimiz Sema Yılmaztürk İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’yi ziyaret ederek faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verdiler.

devamını oku

2022

Almanya Başkonsolosu Sayın Johannes Regenbrecht Ziyareti

Pamukkale Filarmoni Derneği’nin misafiri olarak Denizli’ye gelen Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Sayın Johannes Regenbrecht vakfımızı ziyaret etti. Kendisine vakfımız ve faaliyetlerimiz hakkında bilgiler verdik.

devamını oku

2022

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Ulu önder Atatürk’ün geleceği emanet ettiği tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarız.

devamını oku

2022

Pecha Kucha Denizli

İş dünyası ile üniversite öğrencilerini buluşturmayı amaçlayan Pecha Kucha etkinliğinin 5. si 22 Kasım 2022 tarihinde Zaferiye Abalıoğlu Bilim ve Sanat Merkezimizde gerçekleşmiştir. 5. etkinliğin konuşmacıları aşağıdaki gibidir. Özlem Kabel Turgay Mersin Eda Ünlü Ahmet Yavuzçehre

devamını oku

2022

Saygı ve Özlemle Anıyoruz

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” diyerek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk ulusuna emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 84. yılında saygı ve özlemle anıyoruz.

devamını oku

2022

“Güneş Enerjisi Otizmde Fark Yaratıyor”

Nexans Vakfı’na sunduğumuz, Dentaş Kağıt A.Ş. tarafından yaptırılarak milli eğitime bağışlanan Dentaş Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nin (DOÇEM) elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden elde etmeyi amaçlayan projemiz kabul edildi. “Güneş Enerjisi Otizmde Fark Yaratıyor” isimli proje; Nevans Vakfı, Nexans A.Ş ve Dentaş Kağıt A.Ş’nin katkıları ile Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından uygulanacaktır.

devamını oku

2022

“Dersimiz Atatürk”

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” etkinlikleri kapsamında bugün Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu’ nun 5.sınıftaki 40 öğrencisi ile “Dersimiz Atatürk” filmini izledik.

devamını oku

2022

“Vakfın Sesi”/CSA radyo

“Vakfın Sesi” podcastini dinlemek için tıklayınız.

devamını oku

2022

“Harçlık Oyunları” Atölye Çalışması

27.07.2022 tarihinde, eğitmen Özlem Ünal tarafından 5.6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik “Harçlık Oyunları” etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerde finansal okuryazarlık oluşturulması amaçlanan etkinliğe, tatil dönemini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmek isteyen öğrenciler katılım sağladı.

devamını oku

2022

İlk-İz Çocuk Kulübü Kütüphanemizi Ziyaret Etti

30 Haziran 2022 tarihinde İlk-İz Çocuk Kulübü 6-12 yaş grubundan 26 öğrenci Necla Pamukcu Kütüphanemizi ziyaret ettiler. Kısa bir kütüphane tanıtımının ardından, öğrenciler kütüphanemizdeki kitapları incelediler.

devamını oku

2022

“Müze Eğitimi” Dersi

Vakfımızın daimi sergisi, “Müze Eğitimi” dersi kapsamında PAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuray Mamur ve Resim İş Eğitimi 3. sınıf öğrencilerini misafir etti.

devamını oku

2022

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Pamukkale Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Ceren Tekin Karagöz, geleceğin uzay yolcuları Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu öğrencileri ile Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözünden yola çıkarak kendi evrenlerini boyadılar.

devamını oku

2022

“Haydi Anne Sen de Oku” Yarışması Sonuçlandı

06 Ocak-04 Nisan 2022 tarihleri arasında uyguladığımız “Haydi Anne Sen de Oku” isimli anneler arası kitap okuma yarışmamız sona erdi. Yarışma kapsamında en çok sayfa okuyan ilk üç anne ödüllerini vakfımızın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ali Abalıoğlu’ndan aldılar.

devamını oku

2022

“Harçlık Oyunları” Atölye Çalışması

12 Nisan 2022 tarihinde, eğitmen Özlem Ünal tarafından 5-6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik “Harçlık Oyunları” etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerde finansal okuryazarlık oluşturulması amaçlanan ve iki farklı oturumda uygulanan etkinliğe 28 öğrenci katıldı.

devamını oku

2022

İl Halk Kütüphanesi Ziyareti

58. “Kütüphane Haftası” sebebiyle Merkezefendi Sümer Sevindik Anaokulu’nun 16 öğrencisi ile birlikte İl Halk Kütüphanesini ziyaret ettik. Öğrenciler önce kütüphaneyi gezdiler, ardından “Masal Saati” etkinliğine katıldılar.  

devamını oku

2022

“Kadın Beyni ile Erkek Beyni Arasındaki Fark”

8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlamak amacıyla, 8 Mart 2022 tarihinde vakıf binamızda kadınlara yönelik “Kadın Beyni ile Erkek Beyni Arasındaki Fark” konulu seminer düzenlendi. Psikolog ve aynı zamanda Evlilik ve Aile Terapisti Gülay Korkut tarafından verilen seminerde kadın ve erkeğin düşünce yapısındaki farklılıklar anlatıldı ve iletişimi kolaylaştırıcı önerilerde bulunuldu.

devamını oku

2022

Ressam-Öğrenci Buluşması

Arş. Gör. Dr. Elif Çakıroğlu’nun “Bilindik Manzaralar” isimli kişisel sergisi 22 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Zaferiye Abalıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi Sergi Salonunda sanatseverlerle buluştu. Sergi süresince ilkokul öğrencilerinin katıldığı “Ressam-Öğrenci Buluşmaları“ gerçekleştirildi. Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun toplam 83 öğrencisi sergiyi ziyaret ederek, tabloları ressamın anlatımıyla izleme ve merak ettikleri pek çok konuyu sanatçıya […]

devamını oku

2022

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Vakfımıza Ziyaret

İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Turhan Veli Akyol ve İl Müdür Yardımcısı Sayın Hayrullah Akgün, Necla Pamukcu Kütüphanemizi ziyaret ettiler. Kendilerine kütüphane ve vakıf çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik.

devamını oku

2021

“Beni Nasıl Kestiler?”

BENİ NASIL KESTİLER? Arşivden derleyen ve açıklayan: Prof. Dr. Önder GÖÇGÜN Yeni Sabah Gazetesi, İst. 19-30 Ekim 1939    Anlatan: Denizli Postanesi Eski Havale Memuru İbrahim Yazan: Zeynel Besim Sun “336 (1920) senesi Temmuzunda idi. Bir avuç Türk vatanperverinin çok fâik (az sayıdaki Türk vatanseverin üstün) düşman kuvvetlerine karşı aylardan beri müdafaa ettikleri (savundukları) Nazilli […]

devamını oku

2020

Haydi Anne Sen De Oku!-3

20 Şubat’ta başlayan “Haydi Anne Sen De Oku! Anneler Arası Kitap Okuma Yarışması’nın üçüncüsünün ödül törenini 17.09.2020 tarihinde gerçekleştirdik. Dereceye giren ilk üç annemize ödüllerini takdim ettik.

devamını oku

2020

Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Projesi

Denizli’de TÜBİTAK’ın desteklediği 5 projeden biri olan KÜBİY ‘Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Projesi’ TÜBİTAK dışında, Pamukkale Üniversitesi, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfının işbirliği ile gerçekleştirildi. 24- 29 Ağustos 2020 tarihleri arasında, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi öğretim üyesi Prof. Dr. Süleyman İnan’ın yürütücülüğünde etkinlikler Cafer […]

devamını oku

2020

İngilizce Etkinliği

Sarmal Eğitim Modeli kapsamında 1 Temmuz-5 Temmuz 2019 tarihlerinde Sayın Yiğit Yıldırım, vakıf binamızda öğrencilerle İngilizce etkinliğini gerçekleştirmiştir.

devamını oku

2020

“Denizli Vakası” Paneli

11 Mart 2020 Çarşamba günü, Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı ile Pamukkale Üniversitesi ortaklığında Milli Mücadele yıllarında Denizli için büyük önem arz eden; tarihimizde “Demirci Mehmet Efe’nin Denizli Baskını” veya “Denizli Vak’ası” olarak adlandırılan olayı konu alan bir panel düzenlendi. Pamukkale Üniversitesi’nin Turizm Fakültesi Hierapolis Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele Denizli Valisi Hasan Karahan, […]

devamını oku

2020

Kütüphanemize Ziyaretler-Mükerrem Mehmet Eke Orta Okulu

02.03.2020 tarihinde 09.00-12.00 saatleri arasında Necla Pamukcu kütüphanemizde Mükerrem Mehmet Eke Orta Okulu’nun 5-C şubesinin 27 öğrencisi, öğretmenleri Özlem Kokut,  6-A şubesinin 26 öğrencisi öğretmenleri Çiler Boyar ve Ayşe Kiraz’a ev sahipliği yaptık.  Öğrencilere kütüphanemizi tanıtarak, kütüphaneler hakkında genel bilgiler verdik. Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen  “Yükselen Genç Yazarlar”  isimli proje içerisinde yer […]

devamını oku

2020

Kütüphanemize Ziyaretler-Dr.Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu

28.02.2020 tarihinde 09.00-11.30 saatleri arasında Necla Pamukcu kütüphanemizde, Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 2-E şubesinin 24 öğrencisi, öğretmenleri Nuray Karaboran, 4-B şubesinin 25 öğrencisi öğretmenleri Habibe Çakır’a ev sahipliği yaptık.  Öğrencilere kütüphanemizi tanıtarak, kütüphaneler hakkında genel bilgiler verdik. Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen  “Yükselen Genç Yazarlar”  isimli proje içerisinde yer alan Ayşe Sudenaz […]

devamını oku

2020

Kütüphanemize Ziyaretler-Katip Çelebi İlkokulu

27.02.2020 tarihinde 11.00-12.00 saatleri arasında Necla Pamukcu kütüphanemizde Katip Çelebi İlkokulu’nun öğrencilerini öğretmenleriyle birlikte kütüphanemizde ağırladık. İlk olarak öğrencilere kütüphanemizi tanıttık. Ardından sınıf öğretmenleri kütüphanemizden Denizli’yi anlatan bir kitap seçerek, öğrencileri bilgilendirdi.

devamını oku

2020

Bursiyer Paylaşım Toplantısı

29-30 Ocak günlerinde üniversite ve meslek lisesi bursiyerlerimizle “Bursiyer Paylaşım Toplantısı’ ”nı vakıf binamızda gerçekleştirdik. İlk gün Açık Kart Bilgi Teknolojileri Tic. A.Ş. Üretim Müdürü Sayın Volkan Demirel, Mavi yaka personelin sanayideki rolü ve önemi, Sayın Murat Güngör meslek lisesi öğrencisi iken, mezun olduktan sonraki ve iş hayatına başladıktan sonraki düşünceleri ve tecrübelerini bursiyerlerimizle paylaştılar. […]

devamını oku

2020

Çocuklarla Felsefe Etkinliği

27 Ocak 2019 tarihinde Eğitmen Sayın Emre Tekin ile “Çocuklarla Felsefe” etkinliğini gerçekleştirdik. İlkokul öğrenci grubu İnsan Doğası üzerine düşünürken, ortaokul öğrenci grubu Özgürlük kavramı üzerine konuştu. Öğrencilerin kendi fikirlerini açıkça dile getirdikleri bu etkinlikte, onların hem kendileri üzerinde hem de dünyayı düşünmelerinde farkındalık sağlandı.

devamını oku

2020

Tanış-Kaynaş-Paylaş Etkinliği

20 Ocak 2020 tarihinde vakıf binamızda Sayın Özlem Ünal tarafından, hem ilkokul hem de ortaokul öğrencileriyle birlikte “Tanış-Kaynaş-Paylaş “ etkinliği yapıldı. Bazen tanıdığımız insanların farklı yönlerini gördüğümüz, bazense ilk kez karşılaştığımız insanlarla ne çok ortak noktamız olduğunu keşfettikleri bir atölye gerçekleştirildi. Farklı yaş grupları arasında ortaklık kurarak birlikte hareket etmeyi oyunlar oynayarak deneyimlediler.

devamını oku

2019

2019 Güz Dönemi Kubiy Okulu Sona Erdi.

2019 Güz Dönemi Kubiy Okulu Sona Erdi. 29 Kasım 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” nu başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım belgeleri Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun tarafından verildi. Kapanış töreninde, ailelere yönelik hazırlanan gözlem mektupları takdim edildi. Ayrıca aileler Psikolojk Danışman Yiğitcan Özkan ile birebir görüşme fırsatı elde ettiler.

devamını oku

2019

Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“Siyaset, Hiç De Korkulacak Bir Şey Değil”

15 Kasım 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Prof.Dr. Süleyman İnan ve Dr. Kudret Aykırı tarafından “Siyaset, Hiç De Korkulacak Bir Şey Değil” başlıklı seminer gerçekleştirildi. İnteraktif geçen seminer tamamlayıcı etkinlikler ile son buldu. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik çalışması kapsamında Yiğitcan Özkan tarafından gerçekleştiren gözlemler son etkinlikte de devam etti.

devamını oku

2019

“Atatürk’ü Anlamak” Etkinliği

Her yıl 10-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen “Atatürk Haftası” etkinlikleri kapsamında Ceren Tekin Karagöz, Mükerrem Mehmet Eke Orta Okulu 5.sınıf öğrencileriyle fotoğraflarla “Atatürk’ü Anlamak” isimli etkinliği gerçekleştirdi.

devamını oku

2019

Müze Eğitimi ve Uygulamaları Dersi Etkinliği

14.11.2019 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü Öğretim Görevlisi Yüksel Hancıoğlu Müze Eğitimi ve Uygulamaları dersini vakfımızın koleksiyon sergisinde gerçekleştirdi.

devamını oku

2019

Müze Eğitimi ve Uygulamaları Dersi Etkinliği

13.11.2019 tarihinde Pamukkale Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr.Nuray Mamur Müze Eğitimi ve Uygulamaları dersini vakfımızın koleksiyon sergisinde gerçekleştirdi.

devamını oku

2019

“Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”

8 Kasim 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Öğr. Gör. Havva Ergür tarafından “Yaratıcı Yazarlık Atölyesi” programı gerçekleştirildi. Öğrencilere, duygularını yazıya dökme ve “Yazan” olma yolunda ipuçları verecek etkinlikler yaptırıldı. Aynı zamanda, PDR uzmanı Yiğitcan Özkan psikolojik danışmanlık ve rehberlik çalışması kapsamında gözlemlerini proje boyunca sürdürecek.

devamını oku

2019

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği” kapsamında Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 4.sınıf öğrencileriyle “Dersimiz Atatürk” filmi izlenmiştir.

devamını oku

2019

“Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“Üreten Toplum İçin Yeniden Düşünelim!”

1 Kasım 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Dr. Öğretim Üyesi Gülten Yıldırım tarafından “Üreten Toplum İçin Yeniden Düşünelim!” başlıklı seminer gerçekleştirildi. İnteraktif geçen seminerde öğrenciler, istek ve ihtiyaçları arasındaki farkı tamamlayıcı etkinlik ile keşfederek öğrendiler. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik çalışması kapsamında Yiğitcan Özkan tarafından gerçekleştirilen gözlemler devam ediyor.

devamını oku

2019

Denizli Çınar Lions Kulübü Ziyaretçi Öğrencileri

Denizli Çınar Lions Kulübü Ziyaretçi Öğrencileri hem Necla Pamukcu kütüphanemizi, hem de daimi sergimizi gezdiler.

devamını oku

2019

Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu Öğrencileri Kütüphane ve Sergimize Ziyareti

Mükerrem Mehmet Eke Ortaokulu Öğrencileri hem Necla Pamukcu kütüphanemizi hem de daimi sergimizi gezdiler.

devamını oku

2019

Dört Mevsim Anaokulu Kütüphanemize ve Sergimize Ziyareti

Dört Mevsim Anaokulu Öğrencileri Necla Pamukcu kütüphanemizi hem de daimi sergimizi gezdiler.

devamını oku

2019

Çocuk-Ebeveyn İşbirlikli Görsel Sanatlar Atölyesi Sergisi

20 Şubat’ta başlayan “Haydi Anne Sen De Oku! Anneler Arası Kitap Okuma Yarışması’nın üçüncüsünün ödül törenini 17.09.2020 tarihinde gerçekleştirdik. Dereceye giren ilk üç annemize ödüllerini takdim ettik.

devamını oku

2019

“Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“Newton Kanunlarını Çizgi Karelerle Arayalım!”

25 Ekim 2019 tarihinde “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Öğr.Gör.Eylem Çelik tarafından “Newton Kanunlarını Çizgi Karelerle Arayalım!” başlıklı seminer gerçekleştirildi. Newton’un hareket kanunlarını daha önceden izledikleri çizgi filmlerle gözlemleyen öğrenciler, anlatılan fizik kanunlarını basit malzemelerle deneyerek öğrenme fırsatı buldular. Gözlemler devam ediyor.

devamını oku

2019

Yüksel Hancıoğlu’nun 11.Kişisel Sergisi

Pamukkale Üniversitesi Öğr. Gör. Sayın Yüksel Hancıoğlu’nun 11.Kişisel sergisinin açılışı 22.10.2019 tarihinde yapıldı.

devamını oku

2019

“Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“”Sanat ve Estetiğe Neden İhtiyacımız Var?”

18 Ekim 2019 tarihinde  “Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu” kapsamında Pamukkale Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun tarafından “Sanat ve Estetiğe Neden İhtiyacımız Var?” programı gerçekleştirildi. İnteraktif geçen seminer sonrasında öğrenciler, kendi ve Atatürk fotoğraflarını kullanarak “Optik İllüzyon” etkinliğini gerçekleştirdiler. Yiğitcan Özkan tarafından uygulanan, projeye katılan öğrencilerin kendilerine ilişkin […]

devamını oku

2019

Küçük Bilim İnsanları Yetişiyor Okulu-“Bilim İnsanı İmaji”

Kubiy Okulu 2019 Güz Dönemi, 11 Ekim Cuma günü Doç. Dr. Fatma Ekici tarafından gerçekleştirilen “Bilim İnsanı İmaji” etkinliği ile başladı. Etkinlik ısınma oyunu ile başladı, ardından bilim insanı tanımına, çalışma ortamına ve malzemelerine değinildi. Tamamlayıcı etkinlikte öğrenciler makarnalar ile verilen niteliklere uygun köprü yaptılar. Psikolojik Danışmanlık ve rehberlik çalışması kapsamında Yiğitcan Özkan tarafından gözlem […]

devamını oku

2019

Çocuk-Ebeveyn İşbirlikli Görsel Sanatlar Atölyesi

Pamukkale Üniversitesi Resim Bölümü Arş.Gör.Sayın Ceren Tekin Karagöz, Çocuk-Ebeveyn İşbirlikli Görsel Sanatlar Atölyesi’nde görsel kültür kuramının kullanılması ile oluşturulan 10 haftalık program uygulanmıştır. Program 12 Haziran-29 Ağustos tarihleri arasında devam etmiştir. Atölye etkinlikleri yoluyla katılımcıların, aile içi yaşam üzerine düşünme, sosyal hayat sorgulaması, medya sorgulamaları ve duygular üzerine düşünmeleri sağlanmaya çalışılmıştır.  Bu bağlamda “Gündelik Yaşam […]

devamını oku

2019

Satranç Etkinliği

Sarmal Eğitim Modeli kapsamında 19-22 Ağustos 2019 tarihlerinde Sayın Emir Avni Şahin, vakıf binamızda öğrencilerle satranç etkinliğini gerçekleştirmiştir.

devamını oku

2019

Tarihte Müzik Yolculuğu

Sarmal Eğitim Modeli kapsamında 5-9 Ağustos 2019 tarihlerinde Sayın Güneş Kabel, vakıf binamızda öğrencilerle müzik etkinliğini gerçekleştirmiştir.

devamını oku

2019

Yükselen Genç Yazarlar Okur-Yazar Söyleşisi-Kapanış Töreni

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar” projemizin kapanış gününde öğrenciler Sayın Feyza Hepçilingirler ile söyleşi yapma imkanı buldular. Aynı tarihte projenin kapanış töreni de gerçekleşti.

devamını oku

2019

Yükselen Genç Yazarlar Okur-Yazar Buluşması

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar” projemizin 22.06.2019 tarihli atölye çalışmasında Sayın Yazar Şerif Kutludağ öğrencilerle buluştu.

devamını oku

2019

Yükselen Genç Yazarlar Okur-Yazar Buluşması

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar” projemizin 17.06.2019 tarihli atölye çalışmasında Sayın Yazar Bircan Yıldırım öğrencilerle buluştu.

devamını oku

2019

Kardeş Okul

Cafer Sadık Abalıoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesindeki Necla Pamukcu Kütüphanesi’nde birden fazla sayıda yer alan yayınlar, 30 Mayıs 2019 Perşembe günü, “Kardeş Okul” olarak belirlenen Hasköy Hayrettin Türkölmez İlkokulu’nun, Menderes Anadolu Lisesi’nin ve Sarayköy Anadolu Lisesi’nin kütüphanelerine armağan edildi.

devamını oku

2019

Gençlik Konseri

31 Mayıs 2019 tarihinde Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nin üç öğrencisinin katkıları ile “Gençlik Konseri”ni gerçekleştirdik. Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 90 öğrencisinin ve öğretmenlerinin keyifle izlediği konserde, gençler tarafından sevilerek dinlenen şarkılar seslendirildi.

devamını oku

2019

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı-Tiyatro Gösterisi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, Ay-Org Geleneksel Kültür Tiyatrosu oyuncuları “Karagöz ile Hacivat Trafikte” gösterisi oyununu 26.04.2019 tarihinde Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 1.sınıf öğrencileri için sergiledi.

devamını oku

2019

Hacı Semiha Kulaklı Anaokulu Öğrencilerinden Necla Pamukcu Kütüphanemize Ziyaret

Hacı Semiha Kulaklı Anaokulu’nun 63 öğrencisi Necla Pamukcu kütüphanemizi, hem sabahtan hem de öğleden sonra ziyaret ettiler.  

devamını oku

2019

Denizli İl Halk Kütüphanesine Gezi

Kütüphaneler haftası sebebiyle düzenlediğimiz 29.03.2019 tarihinde Denizli İl Halk Kütüphanesi ziyaretimizi, Dr. Bekir Sıddık Müftüler İlkokulu’nun 2. ve 3. sınıfının 49 öğrencisi ve öğretmenleriyle birlikte Tiyatro Oyununu izleyerek kutladık.

devamını oku

2019

Merkezefendi Belediyesi Sümer Sevindik Anaokulu Öğrencilerinden Kütüphanemize Ziyaret

Merkezefendi Belediyesi Sümer Sevindik Anaokulu’nun 90 öğrencisi, öğretmenleriyle birlikte 27-28-29 Mart 2019 tarihinde Necla Pamukcu kütüphanemizi ziyaret etti.

devamını oku

2019

Kütüphaneler Haftası Yazar Söyleşisi- Yelda Yolay Kazanoğlu

26.03.2019 tarihinde “Kütüphaneler Haftası” nedeniyle düzenlediğimiz seminere, yazar aynı zamanda yaşam koçu olan, Yelda Yolay Kazanoğlu Mükerrem Mehmet Eke Orta Okulu’nun 5.sınıf öğrencilerine seminer verdi. Seminere 93 öğrenci katıldı.

devamını oku

2019

Sevindik Şehit Hasan Eser Orta Okulu’ndan Kütüphanemize Ziyaret

Sevindik Şehit Hasan Eser Orta Okulu’nun 5-C şubesinin 19 öğrencisi ile öğretmenleriyle birlikte 15.03.2019 tarihinde Necla Pamukcu Kütüphanemizi ziyaret ettiler.

devamını oku

2019

Yükselen Genç Yazarlar Projesi Basın Toplantısı

Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yükselen Genç Yazarlar” Projesinin basın toplantısı 28.02.2019 tarihinde gerçekleştirildi.

devamını oku

2019

Merkez Efendi İlköğretim Okulu 3-C Sınıfı Necla Pamukcu Kütüphanemize Ziyaret

Merkez Efendi İlköğretim Okulunun 3-C sınıfından 29 öğrenci 22.02.2019 tarihinde öğretmenleriyle birlikte kütüphanemize ziyarette bulundu. Öğrencileri kütüphanemiz hakkında bilgilendirdikten sonra, kitapları incelediler. Sonrasında seçtikleri kitapları okuma fırsatı buldular.

devamını oku

2019

Nitelikli Teknik Güçlü Türkiye Projesi Eğitimleri

2018-2019 Dönemi “Nitelikli Teknik Güçlü Türkiye” projesi kapsamında Meslek Lisesi bursiyer eğitimleri 29.01.2019 tarihinde Serap Sezen Yamaç “Liderlik-Sorumluluk ve İnsiyatif Alma”, İlkay Karaaslan, “ Kendini Tanıma- Hedef Koyma- Motivasyon” Ezgi Mina Çeğil, “Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri”  ile başlayıp,  01.02.2019 tarihinde ise İlkay Kinaş “Başarı Öyküsü ve İlham”, Birkan Şengün “Ekip Yönetimi”, Tuğba Çelebi Akın […]

devamını oku

2019

Bursiyer Paylaşım Toplantısı

2018-2019 Dönemi “Bursiyer Paylaşım Toplantısı” 31 Ocak 2019 tarihinde  saat 13:30- 15:30 saatleri arasında gerçekleştirildi. Erbakır A.Ş. Kalite Güvence Müdürü Sayın Sevim Özaltun ve Uzm.Psikolog Halil Sağat konuşmacı olarak katıldı.

devamını oku

2019

İlk İz Çocuk Kulübü’nden Necla Pamukcu Kütüphanemize Ziyaret

İlk İz Çocuk Kulübü’nün karma sınıflarından oluşan ilkokul ve ortaokul 39 öğrencisi öğretmenleriyle birlikte 25.01.2019 tarihinde Necla Pamukcu kütüphanemize ziyarette bulundu. Öğrencileri kütüphanemiz hakkında bilgilendirdikten sonra, kitapları incelediler. Sonrasında seçtikleri kitapları okuma fırsatı buldular.

devamını oku